Додайте товари для порівняння
Додайте щось в обране
0
Фільтр
Розділ
Ціна, грн
Сортування:
за назвою
Відображення:

Chemex (читається - Кемекс) офіційно виготовляється однойменною компанією з 1980 року. Але сам пристрій, який дав розвиток компанії, було винайдено ще в 1941 році хіміком і винахідником Пітером Шлюмбомом.

Легенда винаходу

Пітер Шлюмбом любив пити каву, але не завжди для цього йому хотілося йти в якісь заклади, так як більшість часу він намагався проводити у своїх лабораторіях і майстернях. Як годиться в його хімічній лабораторії була величезна кількість усіляких банок, колб та іншого хімічного посуду. І Шлюмбом почав експерементувати з цим посудом, щоб прямо в ньому можна було б заварити смачний кавовий напій. Точної інформації про те, скільки часу зайняли експерименти немає, але це і не найважливіше, головне що в 1941 році Пітер Шлюмбом представив свій винахід.

Кемекс - не єдиний винахід Пітера Шлюмбома. За своє життя за деякими даними від запатентував близько 300 винаходів, при цьому ідей у нього було більш ніж на 3000 продуктів. Але кемекс - найважливіший і найвідоміший його винахід.

Зовнішній вигляд кемекса нагадує пісочний годинник, але по суті це об'єднання конічної колби Ерленмейера і скляної лійки. Для зручності в воронці додано жолоб, у якого 2 основних призначення - відведення зайвого повітря при заварюванні і зручність при наливанні в чашку. Центральна - найвужча частина кемекса захищена двома дерев'яними захватами і перев'язана шкіряним ремінцем. Вийшло зручно, гарно і естетично. Кемекс - постійний експонат в Музеї сучасного мистецтва, як частина експозиції «Архітектура і дизайн». Форма класичного кемекса не змінилася з моменту винаходу.

Крім кемекса компанія виготовляє скляні чайники, чашки, особливі види кемексів і, звичайно ж, паперові фільтри для всієї своєї продукції.

Розгорнути
 • Chemex, 3 cup - заварник для кави
  −3%
  В бажання
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Chemex, 6 cup - заварник для кави
  −3%
  В бажання
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • В бажання
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • В бажання
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
Вгору