Кава, як один з найбільш продаваних продуков на Землі безсумнівно обзавелася багатомільярдної армією підтримки. Багато мільйонів людей починають свій день з чашки кави, для когось це ритуал, а для когось - потреба. Зараз для багатьох любителів кавових напоїв декофеінізованої кави або, як її ще часто скорочено називають - декаф, є віддушиною і приємним напоєм, який можна пити досить багато і не піклуватися про кількість кофеїну, яке в ньому наскільки мало, що його можна практично не враховувати.

Видалення кофеїну з кави - це складний хімічний процес, який з'явився зовсім випадково. Історія декофеїнізації починається в 1903 році, коли два німця - Карл Віммер і Людвіг Розеліус почали обробляти каву потужним сольовим розчином, а після бензолом для вилучення кофеїну. Надалі бензол був визнаний найнебезпечнішим канцерогеном і даний метод перестали використовувати.

Найбільшим безпечним є метод з використанням вуглекислого газу. Суть його така - зерна попередньо обробляють паром і поміщають в ємність з вуглекислим газом під сверхкритичним тиском від 73 до 300 атмосфер. У цьому середовищі зерна знаходяться від 6 до 10 годин, після чого тиск нормалізують, при цьому CO2 випаровується, а кофеїн відділяється фільтруванням і перетворюється в чистий кофеїн, який виглядає, як білий порошок. До речі саме так декофеїнізують і чай.

Смак декофеїнізованої кави мало відрізняється від первинних ароматів, що неодмінно привертає увагу людей з не ідеальним здоров'ям або тим, хто з якихось інших причин не може, або навіть просто не хоче пити напої з кофеїном.