Історія кави, як напою офіційно починається в 9-му столітті, в той час кавові дерева росли на території Африки, а точніше на території нинішньої Ефіопії. Якщо в питанні зростання кави розбіжностей немає, то, говорячи про перший відомий досвід вживання кави є кілька поширених легенд.

Найпопулярніша легенда:

Одного разу, спекотним африканським днем монах-пастух Калдім присів відпочити. Сам він дуже втомився, але його кози були бадьорі і веселі. У Кадіма не було мобільного інтернету, Вконтакті і Facebook, музика його не відволікала і він розглядав ефіопські простори, насвистуючи або тихо наспівуючи пісню своїх предків. Пастух спостерігав за тваринами, які, незважаючи на полуденну спеку жваво перестрибували з каменя на камінь і гралися в невисоких заростях диких кавових дерев.

Виявилося, що кози їли щось цікаве, а точніше - листя кавового дерева. Калдім теж спробував листя і ягоди, підбадьорився і, поклавши в сумку трохи листя і ягід, відправився в монастир. Настоятель монастиря відварив  і почав давати відвар іншим монахам, щоб ті не засипали під час довгих нічних молитов. Все це сталося, нібито, в 850 році н.е. Чому «нібито»? Та тому що немає достовірних даних, що це було саме так, але все одно це сама розповсюдженна легенда.

Потім цей відвар розсмакували жителі сусідніх поселень.

Дуже швидко кавовий напій поширився по Ефіопії, потім «захопив» Ємен, а через час розлетівся по всьому світу.

Сама медична легенда:

Жив собі шейх на ім'я Омар, був він пристрасно захоплений медициною і особливо захоплювався різними цілющими властивостями рослин, для свого часу він був новатором і експериментатором. У якийсь момент до нього потрапили плоди кавового дерева, яке Омар почав застосовувати для боротьби з головним болем, а потім при нетравленні шлунка. Сам же напій, який Омар готував для хворих, був смачним і ароматним і через короткий час його пили не тільки для лікування, але і заради задоволення.


Друга частина історії кави